[LIVE] Resultat efter söndagens träningsmatcher

 

Sidan uppdateras löpande – fet markering innebär att matchen är slut

09.00: Kiruna AIF – Kalix HC [DM-spel] 3-1
Målskyttar Kiruna: Kyle Brothers, Jere Marjamäki, Marcus Rhodin
Målskytt Kalix: Henrik Medhus

10.45: Brooklyn Tigers HF – Piteå HC [DM-spel] 2-12
Målskyttar Piteå: Andreas Boman x3, Simon Nilsson x2, Oskar Matushkin x2, Petter Mäkitalo, Erik Wikgren, Ludvig Vännström, Magnus Isaksson, Viktor Nilsson

12.30: Kiruna IF – Bodens HF [DM-spel] 1-0 efter straffar
Målskytt Kiruna: Andreas Kero

14.15: Kiruna AIF – Brooklyn Tigers HF [DM-spel] 6-2
Målskyttar Kiruna: Viktor Mikko x3, Viktor Lund x2 Jacob Hansson

16.00: Piteå HC – Kiruna IF [DM-spel] 3-2
Målskyttar Piteå: Magnus Isaksson x2, Pontus Wikström
Målskyttar Kiruna: Johan Kruukka, Calle Kjällström

17.45: Kalix HC – Bodens HF [DM-spel] 1-0
Målskytt Kalix: John Hansson



15.00: Mariestad BoIS – Forshaga IF [ICA Oxen Cup] 4-5
Målskyttar Mariestad:
Målskyttar Forshaga: Oliver Kandergård, Oliver Henriksson, Robin Sterner, Anton Rhöse, Gabriel Johansson

12.30: Segeltorps IF – Hanhals IF [Cup i Grums] 4-3 efter förlängning
Målskyttar Segeltorp: Muhammed Kücükyildiz x2, Johannes Yucel, Jonas Löfgren
Målskyttar Hanhals: Adam Willig, Philip Elgestål, Fredrik Johansson

16.00: Grums IK – Malungs IF [Cup i Grums] 2-4
Målskyttar Grums:
Målskyttar Malung:

12.00: Surahammars IF – Fagersta AIK [KHC Höstcup] 4-1
Målskyttar Surahammar: Anton Ahlin, Philip Panerus, Jesper Törnblom, Marcus Ejdergård

16.00: Köping HC – IFK Arboga [KHC Höstcup] 12-2
Målskyttar Köping:

14.00: Herlev Eagles – Halmstad HF 4-0

16.00: Kalmar HC – Vimmerby HC 5-3
Målskyttar Kalmar: Linus Dahlstedt, Libelin Bäckström Valliant, Marcus Lundberg, Victor Crus Rydberg, Jarko Oikarainen

Målskyttar Vimmerby: Mattias Wigley, Henrik Eriksson, Jonatan Augustsson

16.00: Borlänge HF – Östersunds IK 1-0
Målskytt Borlänge: Erik Johansson

16.00: HC Dalen – Vallentuna BK 5-4
Målskyttar Dalen: Joakim Stjern Svensson x2, Karl Smedberg, Emil Larsson, Ian Örnskog
Målskyttar Vallentuna: Erik Stenbacka, Isak Andersson, Tobias Eriksson, Niklas Sjölund

16.00: IF Troja/Ljungby – Nybro IF 1-0
Målskytt Troja: Carl-Johan Sjögren

16.00: Kallinge/Ronneby IF – Mörrums GoIS 4-3
Målskyttar KRIF:
Målskyttar Mörrum: Marcus Paulsson x2, Tom Mäkitalo

16.00: Kumla HC – Wings HC Arlanda 6-0
Målskyttar Kumla: Philip Zubenko, Linus Karlsson, Valter Lederud, Oskar Svanborg, Alexander Hellgren, Rasmus Sandgren
Målskyttar Wings:

16.00: Lindlövens IF – Väsby IK 4-5 efter förlängning
Målskyttar Lindlöven: Erik Broman, Jesper Arvidsson,
Målskyttar Väsby: Anton Rask, Mikael Lengmo, Eric Winbergh, Felix Dahlgren, Fredrik Stridlund

16.00: Tegs SK – SK Lejon 4-2
Målskyttar Teg: Anton Tano x2, Samuel Lundberg, Marc-Anthony Simonetta
Målskyttar Lejon: Mattias Törnqvist, Kristian Falk

16.00: Sollentuna HC – Linden Hockey 0-2
Målskyttar Linden:



Dela inlägg:

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *