Träningsmatcher 19/20

 

I brist på nyheter denna lördag så passar vi på att påminna er om fliken Träningsmatcher som finns uppe i menyn. Där uppdaterar vi löpande så fort klubbarna lägger ut om sina matcher. Här nedan kan ni se hur listan ser ut just nu. Har vi missat något lag som gått ut med sina matcher eller om det är något som inte stämmer får ni mer än gärna hojta till (vi är väl medvetna om att Enköping och Väsbys matcher mot varann står på hemma/borta olika datum, det är klubbarna som lagt upp olika). Listan nedan är senast uppdaterad med Mariestads, Enköpings, Sollentunas och Väsbys matcher.

 

Bodens HF

Borlänge HF

Borås HC
14 augusti 19.00: Borås HC – HC Dalen
28 augusti 19.00: HC Dalen – Borås HC

Enköpings SK
15 augusti: Lindlövens IF – Enköpings SK
21 augusti 19:00 Enköpings SK – Väsby IK
28 augusti: Enköpings SK – Lindlövens IF
30 augusti: Enköpings SK – Almtuna IS
4 september: Kumla HC – Enköpings SK
10 september 19:00: Väsby IK – Enköpings SK

Forshaga IF

Grums IK

Halmstad HF

Hammarby IF
14 september 15.00: Skövde IK – Hammarby IF

Hanhals IF

HC Dalen
14 augusti 19.00: Borås HC – HC Dalen
17 augusti 15.00: Mariestad BoIS – HC Dalen
21 augusti 19.00: Skövde IK – HC Dalen
28 augusti 19.00: HC Dalen – Borås HC
1 september 16.00: HC Dalen – Vallentuna BK
8 september 16.00: HC Dalen – Skövde IK

Helsingborgs HC

Huddinge IK
30 augusti 19.00: Nybro IF – Huddinge IK

Hudiksvalls HC

IF Troja/Ljungby
16-17 augusti: Cup i Tingsryd tillsammans med Tingsryd, Karlskrona och Kristianstad
21 augusti 19.00: IF Troja/Ljungby – Herlev Eagles
24 augusti 16.00: Kalmar HC – IF Troja/Ljungby
28 augusti 19.00: IK Pantern – IF Troja/Ljungby
31 augusti 16.00: IF Troja/Ljungby – Vallentuna BK
1 september 16.00: IF Troja/Ljungby – Nybro IF
6 september 19.00: IF Troja/Ljungby – Tingsryds AIF

IK Pantern

Kalix HC

Kallinge/Ronneby IF
18 augusti 16.00: Nybro IF – Kallinge/Ronneby IF
22 augusti: Kallinge/Ronneby IF – Kalmar HC
28 augusti 19.00: Kallinge/Ronneby IF – Nybro IF
3 september: Kalmar HC – Kallinge/Ronneby IF

Kalmar HC
14 augusti: Västerviks IK – Kalmar HC
22 augusti: Kallinge/Ronneby IF – Kalmar HC
24 augusti 16.00: Kalmar HC – IF Troja-Ljungby
1 september: Kalmar HC – Vimmerby HC
3 september: Kalmar HC – Kallinge/Ronneby IF
6 september: Vimmerby HC – Kalmar HC

Kiruna AIF

Kiruna IF

Kumla HC
4 september: Kumla HC – Enköpings SK

Köping HC
8 september 16:00: Köping HC – Sollentuna HC
11 september 19:00: Sollentuna HC – Köping HC

Linden Hockey
18 augusti 16:00 Linden Hockey – Sollentuna HC
24 augusti 16:00 Wings HC – Linden Hockey
1 september 16:00 Sollentuna HC – Linden Hockey
7 september 16:00 Linden Hockey – Wings HC

Lindlövens IF
15 augusti: Lindlövens IF – Enköpings SK
21 augusti 19:00 Sollentuna HC – Lindlövens IF
28 augusti: Enköpings SK – Lindlövens IF
1 september 16:00 Lindlövens IF – Väsby IK
4 september 19:00 Lindlövens IF – Sollentuna HC
8 september 16:00 Väsby IK – Lindlövens IF

Malungs IF

Mariestad BoIS
14 augusti 19.00: Skövde IK – Mariestad BoIS
17 augusti 15.00: Mariestad BoIS – HC Dalen
21 augusti: Mariestad BoIS – BIK Karlskoga
30 augusti – 1 september: Cup i Mariestad med Skövde, Forshaga och ev ett norskt lag
7 september: Mariestad BoIS – Hammarby IF

Mörrums GoIS
21 augusti 19.00: Mörrums GoIS – Nybro IF

Nybro IF
7 augusti 19.00: Nybro IF – IK Oskarshamn
14 augusti 19.00: Nybro IF – Vimmerby HC
18 augusti 16.00: Nybro IF – Kallinge/Ronneby IF
21 augusti 19.00: Mörrums GoIS – Nybro IF
22 augusti 19.00: Nybro IF – Tranås AIF
28 augusti 19.00: Kallinge/Ronneby IF – Nybro IF
30 augusti 19.00: Nybro IF – Huddinge IK
1 september 16.00: IF Troja/Ljungby – Nybro IF
4 september 19.00: Tingsryds AIF – Nybro IF
11 september 19.00: Tranås AIF – Nybro IF

Nyköping Gripen
14 augusti: Nyköping Gripen – Södertälje SK
20 augusti: Nyköping Gripen – Tranås AIF
22 augusti: Nyköping Gripen – Vimmerby HC
8 september: Tranås AIF – Nyköping Gripen

Piteå HC

Segeltorps IF

SK Lejon

Skövde IK
14 augusti 19.00: Skövde IK – Mariestad BoIS
17 augusti 16.00: Skövde IK – Grästorps IK
21 augusti 19.00: Skövde IK – HC Dalen
30 augusti – 1 september: Cup i Mariestad
8 september 16.00: HC Dalen – Skövde IK
14 september 15.00: Skövde IK – Hammarby IF

Sollentuna HC
14 augusti 19:00 Tyresö/Hanviken – Sollentuna HC
18 augusti 16:00 Linden Hockey – Sollentuna HC
21 augusti 19:00 Sollentuna HC – Lindlövens IF
28 augusti 19:00 Sollentuna HC – Tyresö/Hanviken
1 september 16:00 Sollentuna HC – Linden Hockey
4 september 19:00 Lindlövens IF – Sollentuna HC
8 september 16:00 Köping HC – Sollentuna HC
11 september 19:00 Sollentuna HC – Köping HC

Strömsbro IF

Surahammars IF

Tegs SK

Tranås AIF
20 augusti: Nyköping Gripen – Tranås AIF
22 augusti 19.00: Nybro IF – Tranås AIF
8 september: Tranås AIF – Nyköping Gripen
11 september 19.00: Tranås AIF – Nybro IF

Tyringe SoSS
11 september 19.00: Kristianstads IK – Tyringe SoSS

Vallentuna BK
28 augusti 19:00 Väsby IK – Vallentuna BK
31 augusti 16.00: IF Troja/Ljungby – Vallentuna BK
1 september 16.00: HC Dalen – Vallentuna BK
4 september 19:00 Vallentuna BK – Väsby IK

Vimmerby HC
14 augusti 19.00: Nybro IF – Vimmerby HC
22 augusti: Nyköping Gripen – Vimmerby HC
1 september: Kalmar HC – Vimmerby HC
6 september: Vimmerby HC – Kalmar HC

Visby/Roma HK

Vännäs HC

Väsby IK
21 augusti 19:00 Väsby IK – Enköpings SK
23 augusti 19:00 Almtuna IS – Väsby IK
28 augusti 19:00 Väsby IK – Vallentuna BK
1 september 16:00 Lindlövens IF – Väsby IK
4 september 19:00 Vallentuna BK – Väsby IK
8 september 16:00 Väsby IK – Lindlövens IF
10 september 19:00 Enköpings SK – Väsby IK

Wings HC Arlanda
24 augusti 16:00 Wings HC – Linden Hockey
31 augusti 16:00 Spånga IS – Wings HC
7 september 16:00 Linden Hockey – Wings HC

Örnsköldsvik HF

Östersunds IK

 

Dela inlägg:

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

error

Gillar du Div1hockey? Följ oss på våra sociala medier så får du senaste nytt direkt!