Träningsmatcher

Här samlar vi lagens träningsmatcher inför säsongen 18/19. Listan uppdateras.

 

Asplöven HC
7 september 19.00: Bodens HF – Asplöven HC
9 september 15:00: Kiruna IF – Asplöven HC

Bodens HF
16 augusti 19.00: Bodens HF – Piteå HC
22 augusti 19.00: Bodens HF – Luleå HF J20
24 – 26 augusti: Cup i Narvik, Norge
5 september 19.00: Bodens HF – Timrå IK
7 september 19.00: Bodens HF – Asplöven HC

Borlänge HF
16 augusti 19.00: Östersunds IK – Borlänge HF
25 augusti 13.00: Frisk Asker – Borlänge HF
26 augusti 17.00: Stjernen – Borlänge HF
31 augusti 19.00: Hudiksvalls HC – Borlänge HF (spelas i Järvsö)
2 september 15.00: Borlänge HF – Östersunds IK
8 september 15.00: Borlänge HF – Hudiksvalls HC

Enköpings SK
16 augusti 19.00: Huddinge IK – Enköpings SK
19 augusti: Enköpings SK – Nyköping Gripen
24 augusti: Enköpings SK – Väsby IK
29 augusti 19:00: IFK Arboga – Enköpings SK
2 september: Nyköping Gripen – Enköpings SK
7 september 19.00: Lindlövens IF – Enköpings SK

Forshaga IF
10 augusti 19.00: Lindlövens IF – Forshaga IF 4-1
16 augusti 19:00: Malungs IF – Forshaga IF
25 augusti 13:00: Hanhals IF – Forshaga IF
29 augusti 19:00: Forshaga IF – Malungs IF
31 augusti 19.00: Forshaga IF – Lindlövens IF

Grums IK

Halmstad HF
15 augusti 19.00: Troja/Ljungby IF – Halmstad HF
28 augusti: Halmstad HF – Herlev
30 augusti 19.00: Hanhals IF – Halmstad HF
2 september 16.00: Halmstad HF – Helsingborgs HC
5 september 19.00: Halmstad HF – Troja/Ljungby IF
8 augusti: Herlev – Halmstad HF
11 september 19.00: Halmstad HF – Hanhals IF

Hammarby IF
15 augusti 19:00: Hammarby IF – Vallentuna BK
24 augusti 19.00: Vimmerby HC –  Hammarby IF
2 september 15:00: Hammarby IF – Kumla HC
8 september 15:00 Kumla HC – Hammarby IF

Hanhals IF
14 augusti Frölunda HC J20 – Hanhals IF
20 augusti 19.00: Skövde IK – Hanhals IF
25 augusti 13:00: Hanhals IF – Forshaga IF
27 augusti 19.00: Hanhals IF – Skövde IK
30 augusti 19.00: Hanhals IF – Halmstad HF
1 september: Hanhals IF – Frölunda HC J20
11 september 19.00: Halmstad HF – Hanhals IF

HC Dalen
15 augusti 19.00: Mariestad BoiS – HC Dalen
22 augusti 19.00: HC Dalen – Skövde IK
25 augusti 16.00: HC Dalen – Värnamo GIK
29 augusti 19.00: Skövde IK – HC Dalen
2 september 16.00: HC Dalen – Troja/Ljungby IF
5 september 19.00: HC Dalen – Mariestad BoIS
8 september 15.00: HC Dalen – Segeltorps IF
9 september 16.00: Troja/Ljungby IF – HC Dalen

Helsingborgs HC
15 augusti 19:00: Helsingborgs HC – Rögle BK J20
17 augusti 19:00: Rungsted Seier Capital – Helsingborgs HC
18 augusti 15:00: Hvidovre Fighters – Helsingborgs HC
25 augusti 15:00: Helsingborgs HC – Hvidovre Fighters
29 augusti 19:00: Mörrums GoIS – Helsingborgs HC
31 augusti 19:00 Helsingborgs HC – Jonstorps IF
2 september 16.00: Halmstad HF – Helsingborgs HC
5 september 19:00 Helsingborgs HC – Mörrums GoIS

Huddinge IK
10 augusti 19.00: Huddinge IK – Djurgårdens IF 0-3
16 augusti 19.00: Huddinge IK – Enköpings SK
22 augusti 19.00: Huddinge IK – Lindlövens IF
26 augusti 16.00: Tranås AIF – Huddinge IK
2 september 16.00: Lindlövens IF – Huddinge IK
5 september 19.00: Huddinge IK – Kumla HC
9 september 16.00: Huddinge IK – Tranås AIF

Hudiksvalls HC
25 augusti 15:00 Hudiksvalls HC – Östersund IK
31 augusti 19.00: Hudiksvalls HC – Borlänge HF (spelas i Järvsö)
4 september 19:00 Östersund IK – Hudiksvalls HC
8 september 15.00: Borlänge HF – Hudiksvalls HC

IFK Arboga
29 augusti 19:00: IFK Arboga – Enköpings SK

Kalix HC
17 augusti 17.30: RoKi – Kalix HC
22 augusti 19:00: Kalix HC – RoKi
24 augusti 19:00: Kalix HC – Piteå HC
1 september 12:00: DM-spel Kiruna AIF – Kalix HC
1 september 16:30: DM-spel Kalix HC – Piteå HC
2 september 10.45: DM-spel Kiruna IF – Kalix HC
7 september 19:00: Piteå HC – Kalix HC

Kallinge/Ronneby IF
17 augusti: Karlskrona HK – Kallinge/Ronneby IF
21 augusti: Kallinge/Ronneby IF – Tingsryds AIF
23 augusti: Kallinge/Ronneby IF – Kalmar HC
29 augusti: Kalmar HC – Kallinge/Ronneby IF
4 september Tingsryds AIF – Kallinge/Ronneby IF
7 september CUP: Kallinge/Ronneby IF – Karlskrona HK
8 september 18.00 CUP: Kristianstads IK – Kallinge/Ronneby IF

Kalmar HC
10 augusti: IK Oskarshamn – Kalmar HC
23 augusti: Kallinge/Ronneby IF – Kalmar HC
25 augusti: Kalmar HC – Nybro Vikings IF
29 augusti: Kalmar HC – Kallinge/Ronneby IF
7 september 19.00: Nybro Vikings IF – Kalmar HC
9 september 16.00: Vimmerby HC –  Kalmar HC

Kiruna AIF
1 september 12:00: [DM-spel] Kiruna AIF – Kalix HC
1 september 18:15: [DM-spel] Kiruna IF – Kiruna AIF
2 september 09:00: [DM-spel] Kiruna AIF – Piteå HC

Kiruna IF
15 augusti 20:00: Kiruna IF – Narvik Hockey
24 augusti 19:00: [Cup i Narvik] Narvik Hockey – Kiruna IF
25 augusti 17:00: [Cup i Narvik] Bodens HF – Kiruna IF
1 september 13:45: [DM-spel] Piteå HC – Kiruna IF
1 september 18:15: [DM-spel] Kiruna IF – Kiruna AIF
2 september 10:45: [DM-spel] Kiruna IF – Kalix HC
6 september 19:00: Luleå HF J20 – Kiruna IF
9 september 15:00: Kiruna IF – Asplöven HC

Kristianstads IK
12 augusti 16.00: Kristianstads IK – Herlev Eagles 2-3 efter straffar
24 augusti 19.00: Kristianstads IK – Tyringe SoSS
30 augusti 19.00: Rungsted Seier Capital – Kristianstads IK
31 augusti 19.00: Rødovre Mighty Bulls – Kristianstads IK
7 september 19.00 CUP: Kristianstads IK – IK Oskarshamn
8 september 18.00 CUP: Kristianstads IK – Kallinge/Ronneby IF
9 september 17.00 CUP: Kristianstads IK – Karlskrona HK

Kumla HC
16 augusti 19:00: Kumla HC – Tyresö/Hanviken
26 augusti 17:00:  Tyresö/Hanviken – Kumla HC
2 september 15:00: Hammarby IF – Kumla HC
5 september 19.00: Huddinge IK – Kumla HC
7 september 19:00:  IFK Hallsberg – Kumla HC
8 september 15:00 Kumla HC – Hammarby IF

Köping HC
22 augusti: Nyköping Gripen – Köping HC
1 september: Köping HC – Väsby IK
12 september: Köping HC – Nyköping Gripen

Lindlövens IF
10 augusti 19.00: Lindlövens IF – Forshaga IF
22 augusti 19.00: Huddinge IK – Lindlövens IF
26 augusti 16.00: Sollentuna HC – Lindlövens IF
29 augusti 19.00: Segeltorps IF – Lindlövens IF
31 augusti 19.00: Forshaga IF – Lindlövens IF
2 september 16.00: Lindlövens IF – Huddinge IK
7 september 19.00: Lindlövens IF – Enköpings SK

Malungs IF
16 augusti 19:00: Malungs IF – Forshaga IF
29 augusti 19:00: Forshaga IF – Malungs IF

Mariestad BoIS
15 augusti 19.00: Mariestad BoiS – HC Dalen
21 augusti 19.00: Vimmerby HC – Mariestad BoIS
11 september 19.00: Mariestad BoIS – Vimmerby HC
5 september 19.00: HC Dalen – Mariestad BoIS

Mörrums GoIS
16 augusti 19.00: Mörrums GoIS – Tyringe SoSS
24 augusti 19.00: Nybro Vikings IF – Mörrums GoIS
29 augusti 19:00: Mörrums GoIS – Helsingborgs HC
1 september 15.00: Mörrums GoIS – Nybro Vikings IF
5 september 19:00 Helsingborgs HC – Mörrums GoIS
7 september 19.00: Tyringe SoSS – Mörrums GoIS

Nybro IF
24 augusti 19.00: Nybro Vikings IF – Mörrums GoIS
25 augusti: Kalmar HC – Nybro Vikings IF
1 september 15.00: Mörrums GoIS – Nybro Vikings IF
2 september 15.00: Nybro Vikings IF – Visby/Roma HK
7 september 19.00: Nybro Vikings IF – Kalmar HC

Nyköping Gripen
15 augusti: Nyköping Gripen – Linden Hockey
19 augusti: Enköpings SK – Nyköping Gripen
22 augusti: Nyköping Gripen – Köping HC
2 september: Nyköping Gripen – Enköpings SK
5 september: Nyköping Gripen – Mjölby HC
12 september: Köping HC – Nyköping Gripen

Piteå HC
16 augusti 19.00: Bodens HF – Piteå HC
22 augusti 19.00: Piteå HC – Vännäs HC
24 augusti 19:00: Kalix HC – Piteå HC
1 september 16:30: DM-spel Kalix HC – Piteå HC
2 september 09:00: DM-spel Kiruna AIF – Piteå HC
5 september 19.00: Vännäs HC – Piteå HC
7 september 19:00: Piteå HC – Kalix HC
8 september 14.00: Vännäs HC – Piteå HC

Segeltorps IF
29 augusti 19.00: Segeltorps IF – Lindlövens IF
8 september 15.00: HC Dalen – Segeltorps HC
11 september: Segeltorps IF – Väsby IK

SK Lejon
26 augusti 15.00: SK Lejon – Vännäs HC

Skövde IK
20 augusti 19.00: Skövde IK – Hanhals IF
22 augusti 19.00: HC Dalen – Skövde IK
27 augusti 19.00: Hanhals IF – Skövde IK
29 augusti 19.00: Skövde IK – HC Dalen
5 september 19.00: Skövde IK – Forshaga IF
12 september 19.00: Forshaga IF – Skövde IK

Sollentuna HC
18 – 19 augusti: Cup i Järfälla mot Väsby, Järfälla och Vallentuna
26 augusti 16.00: Sollentuna HC – Lindlövens IF

Surahammars IF

Tegs SK
22 augusti 19.00: Örnsköldsviks HF – Tegs SK
5 september 16.00: Tegs SK – Örnsköldsviks HF

Tranås AIF
26 augusti 16.00: Tranås AIF – Huddinge IK
30 augusti 19.00: Tranås AIF – Vimmerby HC
5 september 19.00: Vimmerby HC – Tranås AIF
9 september 16.00: Huddinge IK – Tranås AIF

Troja/Ljungby IF
15 augusti 19.00: Troja/Ljungby IF – Halmstad HF
2 september 16.00: HC Dalen – Troja/Ljungby IF
5 september 19.00: Halmstad HF – Troja/Ljungby IF
9 september 16.00: Troja/Ljungby IF – HC Dalen

Trångsunds IF

Tyresö/Hanviken
5 september: Tyresö/Hanviken SK – Väsby IK

Tyringe SoSS
16 augusti 19.00: Mörrums GoIS – Tyringe SoSS
22 augusti 19.00: Tyringe SoSS – Jonstorps IF
24 augusti 19.00: Kristianstads IK – Tyringe SoSS
29 augusti 19.00: Jonstorps IF – Tyringe SoSS
1 september 16.00: Hvidovre Fighters – Tyringe SoSS
7 september 19.00: Tyringe SoSS – Mörrums GoIS

Vallentuna BK
15 augusti 19:00: Hammarby IF – Vallentuna BK
18 – 19 augusti: Cup i Järfälla mot Sollentuna, Järfälla och Väsby
29 augusti: Vallentuna BK – Väsby IK

Vimmerby HC
21 augusti 19.00: Vimmerby HC – Mariestad BoIS
24 augusti 19.00: Vimmerby HC –  Hammarby IF
30 augusti 19.00: Tranås AIF – Vimmerby HC
1 september 16.00: Västerviks IK – Vimmerby HC
5 september 19.00: Vimmerby HC – Tranås AIF
9 september 16.00: Vimmerby HC –  Kalmar HC
11 september 19.00: Mariestad BoIS – Vimmerby HC

Visby/Roma HK
2 september 15.00: Nybro Vikings IF – Visby/Roma HK

Vännäs HC
22 augusti 19.00: Piteå HC – Vännäs HC
26 augusti 15.00: SK Lejon – Vännäs HC
29 augusti 19.00: Örnsköldsviks HF – Vännäs HC
2 september 16.00: Vännäs HC – Örnsköldsviks HF
5 september 19.00: Vännäs HC – Piteå HC
8 september 14.00: Vännäs HC – Piteå HC
13 september 19.00: Vännäs HC – IF Björklöven

Väsby IK
18 – 19 augusti: Cup i Järfälla mot Sollentuna, Järfälla och Vallentuna
24 augusti: Enköpings SK – Väsby IK
29 augusti: Vallentuna BK – Väsby IK
1 september: Köping HC – Väsby IK
5 september: Tyresö/Hanviken SK – Väsby IK
11 september: Segeltorps IF – Väsby IK

Örnsköldsvik HF
21 augusti 19.00: Modo J20 – Örnsköldsviks HF
22 augusti 19.00: Örnsköldsviks HF – Tegs SK
29 augusti 19.00: Örnsköldsviks HF – Vännäs HC
2 september 16.00: Vännäs HC – Örnsköldsviks HF
5 september 16.00: Tegs SK – Örnsköldsviks HF
13 september 19.00: Modo Hockey – Örnsköldsviks HF

Östersunds IK
16 augusti 19.00: Östersunds IK – Borlänge HF
2 september 15.00: Borlänge HF – Östersunds IK

Dela inlägg: