Träningsmatcher

Här samlar vi lagens träningsmatcher inför säsongen 19/20. Listan uppdateras löpande.

Bodens HF
15 augusti: Bodens HF – Kiruna AIF
18 augusti: Bodens HF – Kiruna IF
25 augusti: Bodens HF – Narvik Hockey
31 augusti – 1 september: DM i Kalix
7 september: Bodens HF – Kalix HC

Borlänge HF
1 september 15.00: Borlänge HF – Östersunds IK
8 september 15.00: Östersunds IK – Borlänge HF

Borås HC
14 augusti 19.00: Borås HC – HC Dalen
28 augusti 19.00: HC Dalen – Borås HC

Enköpings SK
15 augusti: Lindlövens IF – Enköpings SK
21 augusti 19:00 Enköpings SK – Väsby IK
28 augusti: Enköpings SK – Lindlövens IF
30 augusti: Enköpings SK – Almtuna IS
4 september: Kumla HC – Enköpings SK
10 september 19:00: Väsby IK – Enköpings SK

Forshaga IF

Grums IK
7 september 16.00: Grums IK – Grüner



Halmstad HF

Hammarby IF
14 september 15.00: Skövde IK – Hammarby IF

Hanhals IF

HC Dalen
14 augusti 19.00: Borås HC – HC Dalen
17 augusti 15.00: Mariestad BoIS – HC Dalen
21 augusti 19.00: Skövde IK – HC Dalen
28 augusti 19.00: HC Dalen – Borås HC
1 september 16.00: HC Dalen – Vallentuna BK
8 september 16.00: HC Dalen – Skövde IK

Helsingborgs HC

Huddinge IK
30 augusti 19.00: Nybro IF – Huddinge IK

Hudiksvalls HC
14 augusti 19.00: Hudiksvalls HC – Strömsbro IF
22 augusti 19.00: Hudiksvalls HC – Östersunds IK
28 augusti 19.00: Strömsbro IF – Hudiksvalls HC
5 september 19.00: Östersunds IK – Hudiksvalls HC

IF Troja/Ljungby
16-17 augusti: Cup i Tingsryd tillsammans med Tingsryd, Karlskrona och Kristianstad
21 augusti 19.00: IF Troja/Ljungby – Herlev Eagles
24 augusti 16.00: Kalmar HC – IF Troja/Ljungby
28 augusti 19.00: IK Pantern – IF Troja/Ljungby
31 augusti 16.00: IF Troja/Ljungby – Vallentuna BK
1 september 16.00: IF Troja/Ljungby – Nybro IF
6 september 19.00: IF Troja/Ljungby – Tingsryds AIF

IK Pantern

Kalix HC
7 september Bodens HF – Kalix HC

Kallinge/Ronneby IF
18 augusti 16.00: Nybro IF – Kallinge/Ronneby IF
22 augusti: Kallinge/Ronneby IF – Kalmar HC
28 augusti 19.00: Kallinge/Ronneby IF – Nybro IF
3 september: Kalmar HC – Kallinge/Ronneby IF

Kalmar HC
14 augusti: Västerviks IK – Kalmar HC
22 augusti: Kallinge/Ronneby IF – Kalmar HC
24 augusti 16.00: Kalmar HC – IF Troja-Ljungby
1 september: Kalmar HC – Vimmerby HC
3 september: Kalmar HC – Kallinge/Ronneby IF
6 september: Vimmerby HC – Kalmar HC

Kiruna AIF
15 augusti Bodens HF – Kiruna AIF

Kiruna IF
17 augusti: Vännäs HC – Kiruna IF
18 augusti: Bodens HF – Kiruna IF
20 augusti: Kiruna IF – Narvik Hockey
31 augusti – 1 september: DM i Kalix
4 september: Narvik Hockey – Kiruna IF
8 september: Kiruna IF – Luleå HF J20

Kumla HC
4 september: Kumla HC – Enköpings SK

Köping HC
8 september 16:00 Köping HC – Sollentuna HC
11 september 19:00 Sollentuna HC – Köping HC



Linden Hockey
18 augusti 16:00 Linden Hockey – Sollentuna HC
24 augusti 16:00 Wings HC – Linden Hockey
1 september 16:00 Sollentuna HC – Linden Hockey
7 september 16:00 Linden Hockey – Wings HC

Lindlövens IF
15 augusti: Lindlövens IF – Enköpings SK
21 augusti 19:00 Sollentuna HC – Lindlövens IF
28 augusti: Enköpings SK – Lindlövens IF
1 september 16:00 Lindlövens IF – Väsby IK
4 september 19:00 Lindlövens IF – Sollentuna HC
8 september 16:00 Väsby IK – Lindlövens IF

Malungs IF

Mariestad BoIS
14 augusti 19.00: Skövde IK – Mariestad BoIS
17 augusti 15.00: Mariestad BoIS – HC Dalen
21 augusti: Mariestad BoIS – BIK Karlskoga
30 augusti – 1 september: Cup i Mariestad med Skövde, Forshaga och ev ett norskt lag
7 september: Mariestad BoIS – Hammarby IF

Mörrums GoIS
21 augusti 19.00: Mörrums GoIS – Nybro IF

Nybro IF
7 augusti 19.00: Nybro IF – IK Oskarshamn
14 augusti 19.00: Nybro IF – Vimmerby HC
18 augusti 16.00: Nybro IF – Kallinge/Ronneby IF
21 augusti 19.00: Mörrums GoIS – Nybro IF
22 augusti 19.00: Nybro IF – Tranås AIF
28 augusti 19.00: Kallinge/Ronneby IF – Nybro IF
30 augusti 19.00: Nybro IF – Huddinge IK
1 september 16.00: IF Troja/Ljungby – Nybro IF
4 september 19.00: Tingsryds AIF – Nybro IF
11 september 19.00: Tranås AIF – Nybro IF

Nyköping Gripen
14 augusti: Nyköping Gripen – Södertälje SK
20 augusti: Nyköping Gripen – Tranås AIF
22 augusti: Nyköping Gripen – Vimmerby HC
28 augusti: Tyresö/Hanviken – Nyköping Gripen
8 september: Tranås AIF – Nyköping Gripen

Piteå HC

Segeltorps IF

SK Lejon
21 augusti 19.00: SK Lejon – Kiruna IF
28 augusti 19.00: Vännäs HC – SK Lejon

Skövde IK
14 augusti 19.00: Skövde IK – Mariestad BoIS
17 augusti 16.00: Skövde IK – Grästorps IK
21 augusti 19.00: Skövde IK – HC Dalen
30 augusti – 1 september: Cup i Mariestad
8 september 16.00: HC Dalen – Skövde IK
14 september 15.00: Skövde IK – Hammarby IF

Sollentuna HC
14 augusti 19:00 Tyresö/Hanviken – Sollentuna HC
18 augusti 16:00 Linden Hockey – Sollentuna HC
21 augusti 19:00 Sollentuna HC – Lindlövens IF
28 augusti 19:00 Sollentuna HC – Tyresö/Hanviken
1 september 16:00 Sollentuna HC – Linden Hockey
4 september 19:00 Lindlövens IF – Sollentuna HC
8 september 16:00 Köping HC – Sollentuna HC
11 september 19:00 Sollentuna HC – Köping HC

Strömsbro IF
14 augusti 19.00: Hudiksvalls HC – Strömsbro IF
28 augusti 19.00: Strömsbro IF – Hudiksvalls HC

Surahammars IF

Tegs SK

Tranås AIF
20 augusti: Nyköping Gripen – Tranås AIF
22 augusti 19.00: Nybro IF – Tranås AIF
8 september: Tranås AIF – Nyköping Gripen
11 september 19.00: Tranås AIF – Nybro IF

Tyresö/Hanvikens SK
28 augusti: Tyresö/Hanvikens SK – Nyköping Gripen

Tyringe SoSS
11 september 19.00: Kristianstads IK – Tyringe SoSS

Vallentuna BK
28 augusti 19:00 Väsby IK – Vallentuna BK
31 augusti 16.00: IF Troja/Ljungby – Vallentuna BK
1 september 16.00: HC Dalen – Vallentuna BK
4 september 19:00 Vallentuna BK – Väsby IK

Vimmerby HC
14 augusti 19.00: Nybro IF – Vimmerby HC
22 augusti: Nyköping Gripen – Vimmerby HC
1 september: Kalmar HC – Vimmerby HC
6 september: Vimmerby HC – Kalmar HC

Visby/Roma HK

Vännäs HC
17 augusti 17.00: Vännäs HC – Kiruna IF
21 augusti 19.00: SK Lejon – Kiruna IF
28 augusti 19.00: Vännäs HC – SK Lejon
3 september 19.00: Örnsköldsvik HF – Vännäs HC
6 september 19.00: Vännäs HC – IF Björklöven
8 september 15.00: Vännäs HC – Örnsköldsvik HF

Väsby IK
21 augusti 19:00 Väsby IK – Enköpings SK
23 augusti 19:00 Almtuna IS – Väsby IK
28 augusti 19:00 Väsby IK – Vallentuna BK
1 september 16:00 Lindlövens IF – Väsby IK
4 september 19:00 Vallentuna BK – Väsby IK
8 september 16:00 Väsby IK – Lindlövens IF
10 september 19:00 Enköpings SK – Väsby IK

Wings HC Arlanda
24 augusti 16:00 Wings HC – Linden Hockey
31 augusti 16:00 Spånga IS – Wings HC
7 september 16:00 Linden Hockey – Wings HC

Örnsköldsvik HF
3 september 19.00: Örnsköldsvik HF – Vännäs HC
8 september 15.00: Vännäs HC – Örnsköldsvik HF

Östersunds IK
22 augusti 19.00: Hudiksvalls HC – Östersunds IK
30 augusti 19.00: Östersunds IK – Brunflo IK
1 september 15.00: Borlänge HF – Östersunds IK
5 september 19.00: Östersunds IK – Hudiksvalls HC
8 september 15.00: Östersunds IK – Borlänge HF




 

Dela inlägg: